top of page

Başkanın Mesajı - Ağustos

Kıymetli Rotary Ailem,


2019-2020 Dönemi İkinci bültenini sizlere ulaştırmaktan keyif alıyoruz. Bu ay içerisinde en önemli faaliyetimiz Karadağ ve Hırvatistan’a düzenlediğimiz yurt dışı gezimiz oldu. Bülten içerisinde fotoğraflarını görebileceğiniz gezimiz, gerçekten çok keyifli geçti. Üyelerimiz arasındaki bağ ve güven duygusunun arttığına şahit olduk. Birlikte gezdik, birlikte eğlendik, birlikte güldük. Bu tip gezilerin birbirimizi tanımak açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Özellikle yeni üyelerimize önerim bu tip kulüp gezilerini kaçırmamaları. Böylece ne kadar güzide bir kulüpte ne kadar güzide insanlar ile birlikte olduklarını daha iyi anlayacaklardır.


Bildiğiniz üzere, bu yıl Rotary Uzun Dönem Değişim Öğrencisi Projesi kapsamında 2 öğrenci aldık. ABD vatandaşı Delaney Marie STAPLES ve Paraguay vatandaşı Mathias Rene Ramos Gavilan. Bu öğrencilerimizin oturma izinleri, okul, servis ve yemek kayıtları gibi işlemlerde ağustos ayı içerisinde tamamlanmıştır. Ayrıca her iki öğrencimizi bir toplantımızda konuşmacı konuk olarak aldık. Kendilerini kulüp üyelerimize tanıttık. Yine bu proje kapsamında Brezilya’ya yolladığımız Mert Cirit ve Tayvan’a yolladığımız Ali Rıza Erden ev sahibi kulüpler tarafından karşılanmış ve okula başlamışlardır. Bizim sorumluluğumuzda olan bu 4 öğrencimizi yakinen takip etmekteyiz.


Bu yıl Çanakkale Rotary kulübünün 33. sünü düzenlediği Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışına Kulübümüzü temsilen Aykut Tınas dostumuzun babası Hasan Tınas katılmıştır. Kendilerine kulübüm ve sahsım adına teşekkür ederim.


Bu ay içerisindeki diğer önemli bir etkinliğimiz ise, konuşmacı konuğumuz Melodi Var Öngel idi. Rotary Eşleşmiş Bağış Projesi kapsamında 1 yıl İngiltere’de bulunan London School Of Economic’de kulübümüzün verdiği bursla, insan hakları üzerine yüksek lisans yapan Melodi, bizlere çok güzel bir sunum yaptı. Melodi’nin yaptığı sunumu izlerken, çabalarımızın boşa gitmediğini görmek beni çok mutlu etti. Bir insanın hayatına dokunmak, ona yön vermek ve buna şahit olmak çok keyifli bir duygu idi. Bu vesile ile, bu projede çok emeği bulunan 2018-2019 dönem başkanımız Hüseyin Kanat’a ve yönetim kuruluna, Vakıf komitesi başkanımız Tuncay Coşkun’a bir kez daha teşekkür etmek isterim.


Yaz bitiyor, tatilde olan üyelerimiz Adana’ya dönmeye başladı. Tatilde depoladığımız enerji ile Eylül ve Ekim ayına daha enerjik girelim. Samimi, sürekli, saygı ve sevgi ile çalışalım üretelim.RSS

Dr. Bekir Turgut

2019-2020 Dönem Başkanı.

111 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Merhaba Rotary Ailem, 01.10.2021 Efe ULUÇ ve eşi Aylin, TAC Interact Rehber Öğretmeni Cihangir TUNCA ile beraber tanışma toplantısı yaptı. Efe ULUÇ 02.10’da Gençlerimiz Geleceğimiz projesinin ikinci k

bottom of page