top of page

Başkanın Mesajı - Ekim

Merhaba Rotary Ailem,


01.10.2021 Efe ULUÇ ve eşi Aylin, TAC Interact Rehber Öğretmeni Cihangir TUNCA ile beraber tanışma toplantısı yaptı.

Efe ULUÇ 02.10’da Gençlerimiz Geleceğimiz projesinin ikinci konuk konuşmacısı oldu. “Gıda Güvenliği” konusunda gençlerimize bilgiler verdi.


1 - 3 Ekim’de Nemrut Rotary Kulübünün düzenlediği Engelli Kampına bir engelli öğrencimizi ve ailesini gönderdik. 04.10.2021’deki Topraq Agro Technologies şirketinin ortağı Mert Eryürük oldu. Sulama otomasyonu, hava istasyonları, feromon tuzakları üzerine geliştirdikleri teknolojilerle ilgili bilgiler verdi. Yaptığı sunum özellikle tarım ile uğraşan üyelerimiz tarafından çok beğenildi. Bu sunumla tarım konulu 3. sunumumuzu bitirmiş olduk. Dönemimizde kulübümüzün en yaygın mesleği olan tarımı, mercek altına aldık.

Cumhuriyet Evlerine 15 Ekim’de kıyafet desteği yapıldı. Seden ÖZVEREN ve ISLAND DENİM A.Ş. ye verdikleri sponsorluktan dolayı dolayı teşekkür ederiz.


Gençlerimiz Geleceğimiz projesinin üçüncü toplantısı 16.10.2021 tarihinde Abdioğlu Rotary Toplum Birliği’nde yapıldı. Üyemiz Mustafa Kemal Cirit çocuklarımıza “Atıkların Geri Dönüşümü” ile ilgili interaktif uygulamalı eğitim verdi. 18 Ekimde GDB Bekir TURGUT Covid sebebiyle ertelenip bu dönem yapılan konferansta aldığı ödülleri kulübümüzle paylaştı, kulüp üyelerine teşekkür plaketlerini sundu. Kulübümüz

bölgenin lider kulüplerinden biri olduğunu bir kez daha tescilledi.

23 - 24 Ekim’de Geleneksel Esat Tuğberk Rotary Spor Şenliği’ni Adana kulüpleri beraber yaptı. Spor Şenliğimizi Guvernörümüz Kemal KETREZ, eşi Burcu Hanımla beraber ziyaret etti. Organizasyonun komite başkanı kulübümüzden Turgut PAKSOY oldu. Daha önceki senelerde olduğu gibi İsmail ÇETİN şenliğin organizasyonunda başroldeydi. Guvernörümüz kendisini ödüllendirdi.


25.10.2021’de üyemiz Uğur BÜYÜKKARDEŞ’i işyerinde ziyaret ettik. URSA Plastik’in 3 nolu yeni fabrikasında sektörün son teknolojilerini yerinde değerlendirdik. Sevgili Uğur sadece ambalaj sektöründe değil, yemekler konusunda da uzman olduğunu yaptığı nefis ikramlarla da gösterdi.


Rotaryen Sevgi ve Saygılarımla.


Mehmet Ulusoy

2021-2022 Dönem Başkanı

305 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page