Başkanın Mesajı - Aralık

Değerli Rotary Ailem,


Zaman gerçekten çok hızlı akıyor. 2019 yılının son ayına geldik. Dönemimizin ilk 6 ayı nasıl geçti gerecekten anlamadık. Yine projeler ile dolu bir Aralık ayını geride bıraktık. Bu ayın en önemli konularından bir tanesi Uluslararası Rotary Başkanı Mark Daniel Maloney’in Ankara ziyareti idi. Yeni üyemiz Metin Güngör ile Ankara’ya gittik. Yeni üyemizin rozetini UR başkanı taktim etti. Bu bence önemli bir an idi.


Aralık ayı boyunca yoğun bir şekilde TLG oturumları devam etti. 6 Aralık 2019 tarihinde Deniz Bank Bölge Müdürü Engin Eskiduman “Hayal et, Mücadele et, Ya başarırsın Ya öğrenirsin” başlıklı sunumu yaptı. Kendisi aynı zaman TEDx konuşmacısı. 7 Aralık 2019 tarihindeki TLG konuşmacısı Mehmet Uçar idi. Mehmet Uçar’da TEDx konuşmacısı ve “Eğitimde Etkili İletişim” başlıklı sunumu yaptı. Bu yıl TLG’nin marka değerini arttırmak için çıktığımız yolda Ulusal çapta bilinirliği ve tanınırlığı olan konuşmacı profili kapsamında Emin Çapa konuğumuz oldu. 12 Aralık 2019 tarihli sunumu çok keyifli idi. 13 Aralık 2019 tarihli TLG konuşmacısı Doç. Dr. Gülen Atilla idi. Öğrencilere “Yapay Zeka” başlıklı sunumu yaptı. 14 Aralık 2019 tarihindeki konuşmacımız İlhan Ürkmez idi. Öğrencilere Lider Öğretmen olarak Öğrenmeyi ve Öğretmeyi öğrenmek başlıklı sunumu yaptı. 20 Aralık 2019 tarihli sunum iki başlıktan oluştu. “ 1. Zor öğrencilerle başa çıkma 2. Öğrencilerde ders başarısını düşüren faktörler ve çözümleri ” Konuşmacı Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul idi. 21 Aralık 2019 tarihli konuşmacımız Ayşen ve Kenneth Cox idi. Öğrencilere “Dansın Dili” başlıklı sunumu yaptı. 27 Aralık 2019 tarihinde son oturumumuzun konuşmacı konuğu Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu idi. Öğrenci koçluk eğitimi 2. Seansını icra etti. 28 Aralık 2019’da Seyhan Oteli Toros Balo salonunda eşlerimizin de katıldığı bir tören ile TLG kapanış töreni ve sertifika dağıtımları yapıldı. Aynı toplantıda yeni üyelerimiz Metin Güngör ve Fikret Turko’yada üyeliğe kabul töreni icra edildi.


Aralık 2019 içinde ki bir diğer önemli etkinliğimiz ise, M1 AVM’de açtığımız standımıza Zihinsel Engelli Çocuklar Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri, velileri ve üyelerimiz ile buluştuk. Star Bucks ve Simit Sarayının sponsor olduğu buluşmada standımızda satılan ürünlerin pazarlaması bire bir yapıldı. ZİÇEV ailesi ile tanışma ve vakit geçirme fırsatı bulduk.


Yine Aralık 2019 içerisinde Köy-Ka (Köy Kadınları) projesi kapsamında üretilen ürünleri Çukurova kulübünde açılan yılbaşı pazarı standında satışları yapıldı. Çok keyifli bir etkinlik idi. Bu projede emeği geçen proje liderimiz Oya Kanat’a Yönetimim ve Kulübüm adına tekrar teşekkür ederim.


Rotaryen Sevgi ve Saygılarımla.


Dr. Bekir Turgut

2019-2020 Dönem Başkanı

56 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör